masodeska špalek na masomasodeska špalek na maso
masodeska špalek na maso
masodeska špalek na maso
masodeska špalek na maso

Masodeska

Cena vč. DPH1 750,00 Kč
Array
Cena vč. DPH1 750,00 Kč

Masivní dřevěný špalek na maso. Masodesku vyrábíme ve dvou rozměrech: 35x35x8 cm (10 kg) nebo 44x44x8 cm (13 kg).
Vybrat rozměr:
skladem.png

Špalek je vyroben z masivních bukových špalíků spojených lepením. Je vhodný k porcování či naklepávání masa, krájení zeleniny, sýrů, salámů, pečiva apod. Je určen pouze pro domácí použití.
Není určen k sekání masa.

Doporučujeme před prvním použitím potřít potravinářským olejem. Neponechávejte na špalku zbytky masa, zeleniny, jídla apod. Po každém použití vždy špalek očistěte například plastovou špachtlí, otřete vlhkým hadříkem a poté důkladně vysušte například papírovými utěrkami. Dbejte na to aby byl špalek položen na rovném, suchém podkladu a aby se pod něj nedostala voda, šťáva z masa, ovoce či zeleniny apod. Důležité upozornění - jakékoliv dřevo, které je vlhké či mokré je zároveň měkké!

Z toho důvodu je tedy třeba udržovat celý špalek suchý a čistý! Špalek však v žádném případě neumísťujte v blízkosti sporáku, pečící trouby, kotle, krbu, radiátoru a jakýchkoliv zdrojů tepla a to ze dvou důvodů:
1. dřevo neustále pracuje a vlivem sálavého tepla může docházet ke vzniku spár a prasklin, v tomto případě výrobce nenese zodpovědnost za tuto reklamaci
2. dřevo je hořlavý materiál a vlivem sálavého tepla může dojít ke vznícení

Špalek nikdy nepolívejte vodou, nenechávejte v mokru - vlivem vlhka dřevo nabobtná a může dojít ke vzniku spár a prasklin, v tomto případě výrobce nenese zodpovědnost za tuto reklamaci.
Špalek není určen pro mytí v myčce nádobí.
Pokud špalek delší dobu nepoužíváte dororučujeme ho zabalit do folie aby nedošlo k jeho nadměrnému vyschnutí či navlhnutí a následnému znehodnocení. Balit se však musí špalek suchý, dobře očištěný aby nedošlo ke vzniku plísní.

Čištění špalku

Špalek doporučujeme čistit například plastovou špachtlí a následně otřít vlhkým hadříkem a ihned důkladně vysušit například papírovými utěrkami.

© 2024 LEMBERK CO s. r. o. Veškerá práva vyhrazena. Tento eshop vytvořila StaWEBnice.
Kontaktujte nás
zbývá 2000 znaků