14. duben 2017

Jak vybrat dětskou postýlku?

Napsal(a) 
Dětská postýlka Mia Dětská postýlka Mia

Jak vybrat bezpečnou dětskou postýlku? Není to až tak složité. Poradíme Vám několik bodů, na které je dobré se při výběru zaměřit.


Jaká postýlka je pro moje dítě nejvhodnější? Jak zjistím jestli je bezpečná? A na co bychom neměli zapomenout při výběru takové postýlky?

Víte, že miminko prospí až 16 hodin denně? Dítě v postýlce tráví mnoho času a proto by jste její výběr neměli zanedbat.

Při výběru dětské postýlky bychom měli dbát především na kvalitu materiálu a bezpečnost. Nejvhodnější materiál pro dětskou postýlku je masivní dřevo. Dětské postýlky z masivu jsou velmi stabilní a mají dlouhou živostnost. Nejčastěji se vyrábí z bukového nebo borovicového dřeva. Bukové dřevo je oproti borovému tvrdší a odolnější.

Dětská postýlka Eleanor

Cena s DPH 8950 Kč

detail

Dětská postýlka Annabel

Akční zboží
Cena s DPH 8585 Kč

detail

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším kritériem při výběru postýlky je bezpečnost. Dětská postýlka by měla odpovídat evropským normám (EN 716), která říká jaké parametry musí postýlka splnovat. Zde uvádíme výčet z několika nejdůležitějších:

 • mezery mezi jednotlivými příčkami by měli být v rozmezí 4,5 - 6,5 cm
 • všechny šrouby a vruty musí být správně a dostatečně zajištěny
 • označení maximální výšky matrace na vnitřní straně postýlky - například vyražená ryska
 • postýlka může mít několik poloh výšky roštu, ta nejvyšší však může být maximálně 30 cm od ložné plochy tj. od matrace k hornímu okraji bočnice
 • přístupné otvory, díry a mezery mohou být do 7 mm nebo pak mezi 12 mm - 24 mm a nesmí být hlubší než 10 mm
 • postýlka nesmí mít ostré rohy a hrany
 • tzv. řetízkový test - postýlka nesmí mít žádné výstupky, hroty ani ozdoby, za které by mohlo dítě uváznout například dudlíkem, obečením atd.
 • pokud má postýlka posuvnou bočnici, musí být zajištěna tak aby ji dítě samo nemohlo otevřít, způsoby zajištovacích mechanismů musí být odlišné, pokud se zajištovací mechanismy spouštějí stejně, pak od sebe musí být vzdáleny minimálně 85 cm

Dětská postýlka by měla být také vhodnou povrchovou úpravu. Nejvhodnější  jsou vodou ředitelné laky. Vodou ředitelný lak totiž vyhladí povrch postýlky a má vysokou barevnou stálost. Laky na bázi nitra nebo syntetické látky nejsou pro dětské postýlky vhodné.

Přemýšlýte jakou postýlku vybrat? Nechte se inspirovat naší nabídkou dřevěná dětská postýlka.

 

 

 

Přečteno 1617 krát Naposledy změněno 21. listopad 2017

Aktuality

 • Otevírací doba o Velikonočních svátcích

   

  Vážení zákazníci,

  naše prodejna bude v období velikonoc uzavřena od pátku 30.března 2018 do 2. dubna 2018. Opět se na Vás budeme těšit v úterý 3. dubna v běžnou pracovní dobu tj. 9-16 hodin.

  Eshop přijímá objednávky bez přerušení, expedice budou probíhat od 3. dubna 2018.

  Přejeme krásné velikonoční svátky.

  Napsáno 25. březen 2018