21. říjen 2017

Jak pečovat o dřevěný nábytek?

Napsal(a) 
Jak pečovat o dřevěný nábytek?

Dřevo stále pracuje a tudíž je náchylné na náhlé změny teploty a vlhkosti svého okolí. Proto musíme nábytek chránit před dlouhodobým působením přímého slunečního světla.

Při dlouhotrvajícím působením přímého slunečního záření může dojít k vyblednutí a barevným změnám na povrchu nábytku. Dále bychom nábytek neměli umístit do blízkosti topení a zvlhčovačů vzduchu, hrozí zde nebezpečí praskání a bobtnání.

Povrch nábytku chráníme před kosmetickými výrobky a horkým nádobím. Při kontaktu s chemikáliemi a působením vysoké teploty se může porušit ochranná povrchová vrstva.

Péče o nábytek záleží na dřevu, ze kterého je vyroben a také na povrchové úpravě. Většinu povrchů, ale stačí přetít suchým hadříkem a občasně na něj nanést i běžný prostředek na dřevěné povrchy. Pokud je o dřevěný nábytek pečováno správným způsobem, udrží si svoji stálost a nádherný vzhled po mnoho let.

Přečteno 1529 krát Naposledy změněno 21. listopad 2017

Aktuality

 • VÁNOČNÍ DODACÍ LHŮTA

   

  Vážení zákazníci,

  vzhledem k velkému množství objednávek nejsme schopni garantovat, že dodací lhůta uvedená u výrobku je aktuální. Potvrzení dodací lhůty Vám zašleme společně s potvrzením objednávky. Pokud chcete mít jistotu dodání do Vánoc kontaktujte nás prosím telefonicky a my Vám dané zboží prověříme a dodací lhůtu sdělíme.

  Děkujeme za pochopení.

   

   

  Napsáno 21. listopad 2017